Relax na slovenský spôsob

Ak si túžite oddýchnuť, za relaxom veru nemusíte cestovať k moru. Na Slovensku máte nespočetné možnosti, ako si užiť napríklad víkendový pobyt. Aké možnosti relaxu teda ponúka dovolenka na Slovensku?

Beautiful scenery of Tatra mountains and lake in Poland

Vyberte sa do hôr

V Tatrách je naozaj čo obdivovať. Ponúkajú mnoho možností relaxu nielen pre milovníkov zimy a zimných športov. Dovolenku v Tatrách si užijú tí aktívnejší, ale aj pohodlnejší turisti. Takmer všetky tatranské hotely totiž ponúkajú aj wellness pobyty. Po túre, či prechádzke v prírode si tak môžete dopriať masáže, saunu, bazény… jednoducho dokonalý wellness pobyt so všetkým, čo k nemu patrí. Wellness pobyt pre dvoch si v Tatrách dokážete zabezpečiť v cene čosi cez 100€. Stačí, ak si trošku „zasurfujete“ na internete a takéto pobyty nájdete napríklad na stránke zlavomat pobyty. Ak aj nie ste typický turista, Tatry by ste predsa len mali navštíviť! Aspoň raz v živote by našu pýchu totiž mal vidieť každý Slovák.

Navštívte naše hlavné mesto

Ak Vás lákajú skôr nákupy spojené s wellness, ideálnou destináciou je pre Vás Bratislava. Z nášho hlavného mesta je to skutočne len na skok do Viedne, kde si môžete užiť predvianočné nákupy, či atmosféru vianočných trhov. Atmosféra je však úžasná nielen vo Viedni,  ale aj v Bratislave. Víkendové pobyty spojené s wellness Bratislava si dokážete zaobstarať za skutočne nízke ceny. Stačí zadať do vyhľadávača heslo „zľavy pobyty“. Napríklad víkendový pobyt pre dvoch Vás počas vianočných trhov môže stáť do sto eur.

View from castle tower

Vydajte sa po stopách histórie…

Slovensko je krajina hradov a zámkov. Preto sa tu žiadny milovník histórie nudiť nebude. K najobľúbenejším pamätihodnostiam na Slovensku patrí Bojnický zámok, Spišský hrad, ktorý zároveň patrí k najväčším v Európe, Oravský hrad, Kaštieľ Betliar, Hrad Krásna Hôrka a mnoho mnoho ďalších. Slovenské hrady a zámky každoročne navštevujú aj tisíce zahraničných turistov. Pobyty spojené s poznávaním histórie sú u nás mimoriadne obľúbené. Ktorý zo slovenských hradov a zámkov je Váš najobľúbenejší? Alebo Vás lákajú skôr nákupy? Nech je to už akokoľvek, na Slovensku máte široké možnosti, ako si užiť víkendové pobyty.

FOTO: tempisch, Patryk Kosmider / Dollar photo club