Najlepšie wellness na Slovensku

Nie je tomu tak dávno, čo sme kvôli wellness pobytom cestovali k našim južným susedom do Maďarska. Avšak časy sa zmenili a dnes si mimoriadne kvalitné a cenovo prístupné wellness pobyty môžeme užiť aj u nás. Ktoré rekreačné zariadenia a relaxačné pobyty patria k najobľúbenejším? Tu je zopár typov na skvelý pobyt pre Vás!

Bojnice castle in Slovakia

Bojnice

Ak si chcete užiť skutočne kvalitný wellness spojený s kúpeľnými procedúrami a  kvalitnými službami, ideálne pre Vás sú kúpele Bojnice. Vhodné sú nielen na tradičný relax, ale tiež na liečbu rôznych ochorení. Kúpele Bojnice sa špecializujú na ženské ochorenia, nervové choroby, či problémy pohybového ústrojenstva. Avšak dopriať si tu môžete aj tradičný wellness a saunový svet. V Bojniciach je toho viac, čo môžete obdivovať. Najstaršia zoologická záhrada na Slovensku, či Bojnický zámok sú len štipkou z toho, čo Bojnice a okolie ponúkajú.

Patince

Na juhozápade Slovenska v malom meste Patince si zas môžete užiť kvalitný Patince wellness. Aj rodiny s deťmi si tu môžu užiť nezabudnuteľné víkendové pobyty. Pre malých je určený bazénový svet a organizujú sa tu dokonca i kurzy plávania pre bábätká! Rodičia si zas užijú masáže, saunový svet, či čosi špeciálne pre dámy – beauty procedúry. Pobyt v Patinciach je jednoducho oddychom pre Vaše telo, i dušu.

Saunaambiente

Podhájska

Stredoslováci to zas majú najbližšie do Podhájskej. Komplex Podhájska wellness ponúka nielen kúpalisko s liečivou vodou, ale tiež množstvo vodných atrakcií pre deti i dospelých. Keďže je Podhájska cenovo prístupná, mimoriadne využívaná je aj na wellness pobyty pre dvoch. Čo tak užiť si trochu romantiky s partnerom? Okrem iného tu nájdete tiež turecké kúpele, thajské masáže, ale aj elektroliečbu, vodoliečbu, saunu a dokonca fitness.

Poprad

Aj východniari majú veľa možností, pokiaľ ide o wellness pobyty a relax. Okrem množstva tatranských hotelov, ktoré ponúkajú wellness, je mimoriadne známe tiež centrum Aquacity Poprad. Užiť si tu môžete masáže, saunový svet, bazény, wellness… alebo vyskúšať účinok kryoterapie na Váš organizmus. Stačí si zarezervovať svoj víkendový pobyt!

Konkurencia v oblasti wellness je už na Slovensku skutočne veľká a preto majú všetci milovníci relaxu široké možnosti výberu. A čo Vaša dovolenka Slovensko? Už ste si vybrali ideálne miesto na relax?

FOTO: Brad Pict, knipsblick / Dollar photo club